MOP Ginkgo oslavilo 20 let!

Tak jsme začínali… Začalo to 15.března 1989, před dlouhými 20 lety, kdy se sešlo prvních 22 kluků a 2 vedoucí, kteří si v tu chvíli splnili mírně neobvyklé přání: založili dětský oddíl Ginkgo. V prvních letech to byl kolektiv chlapecký, po pěti letech přibyla i dívčí družina. A spolu s běžícím časem se začala odvíjet mnohá dobrodružství, která jsme my členové (sám jsem oddílem prošel jako dítě a dnes jsem jedním z vedoucích), prožívali na tajemných výpravách a táborových dobrodružstvích, když jsme vyjížděli do přírody, mimo naše, sice krásné, ale pořád město.

Ze současné výpravy do přírody… Těch 20 let je protkáno především hraním si: vyzkoušeli jsme si život počínaje pravěkými lidmi a starými Kelty, přes doby rytířů a indiánů a konče fantaskními světy čarodějnické školy a Tolkienovy Středozemě. Kromě her jsme se toho i mnohé naučili, ať tábornického či do života, a v některých z nás se podařilo probudit i to „větší cítění pro přírodu“, když dnes aktivně pečujeme o pražská chráněná území nebo pořádáme osvětové akce pro veřejnost (jakožto členové ČSOP, kdy jdeme cestou od odpovědné výchovy dětí k zodpovědným dospělákům). A na konec to nej: člověk je tvor společenský a tedy v našem kolektivu se za ta léta každý mnoho nasmál, poznal kupu kamarádů, získal několik přátelství, někteří se i zamilovali. Dobré vztahy mezi lidmi: pokud jsou v malých skupinách, pak se přenášejí i do naší společnosti.

Na závěr bych jménem našeho oddílu chtěl poděkovat všem našim podporovatelům, a to zejména naší městské části Praha 10 a Magistrátu města a dále pak našemu Sdružení Mladých ochránců přírody – Janě S. a Michalovi K. – za mnohé rady, získané dotace, metodiku…, spřáteleným oddílům a v neposlední řadě rodičům a členům – dětem za přízeň nám i přírodě. Za mě pak patří dík mým tehdejším vedoucím a všem kamarádům a přátelům, se kterými jsem toho hodně prožil a doufám, že ještě hodně prožiji! Do dalších let mnoho zdraví, legrace a hodně dětí v oddíle! Naše budoucnost… Milan „Míňa“ Maršálek (více o činnosti oddílu Ginkgo naleznete na www.ginkgo-praha.org)

««« Předchozí text: Měníme předsedu Následující text: Sněm ČSOP 2009 »»»

Milan Maršálek | 20. 3. 2009 Pá 21.11 | Ze života Svazu, Náměty pro vás | trvalý odkaz | tisk | 1138x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin