Web - ČSOP 35/03 Jizerka ZO

Web ZO ČSOP Jizerka Dnes se přesuneme do severních Čech, přesněji do Jizerských hor a projdeme se po stránkách ZO Jizerka. Stránky ZO Jizerka v sobě nezapřou přítomnost k ČSOP, neboť je použito stejné pozadí. Hlavičce stránek vévodí logo ČSOP a znak organizace, pod nimi je rozcestník do dalších sekcí, pojatý jako všem dobře známé turistické značky.

Úvod webové prezentace nás seznámí s muzeem Jizerských hor, které organizace provozuje. Při čtení informací o muzeu, si všimněte v pravé horní části stránek, odkazu na další stránku kde povídání pokračuje. Jde poněkud o nestandardní řešení, rozdělovat obsah o téže věci na 2 stránky. Když už rozdělení, pak bych navrchoval pod text vložit odkaz s textem pokračování či další.

Zelená turistická značka nás vede do sekce O nás, kde jsou obsaženy všechny kontakty na organizaci a základní popis jejích činností. Dozvíme se i otevírací dobu muzea – zde by nebylo od věci, doplnit odkaz na stránku o muzeu. Vzájemné propojení stránek je velmi důležité, uživatel by nikdy neměl skončit na stránce, ze které nevede žádný odkaz.

Web 35/03 Jizerka ZO

Modrá značka, obsahuje informace o naučné stezce. Prstem po mapě, můžete projít naučnou stezku o kterou se organizace stará. Seznam zastávek na stezce by bylo vhodné doplnit základními informacemi o těchto místech. Pustíme-li se po červené značce, uvítá nás fotogalerie. Obsahuje fotky z Anenských slavností a přírody Jizerských hor. Odkazy na fotky z jednotlivých ročních období zejí prozatím prázdnotou. Není to nic závažného, jen je lepší takovéto odkazy neuvádět. Fotografiím by prospěly stručné popisky, aby si návštěvník stránek udělal obrázek o tom, na co kouká.

Žlutá značka pod sebou skrývá odkazy a kontakty na zpřízněné organizace, nestandardní oranžová značka nás zavede do přehledu akcí. Pokud se ještě jednou podíváme na stránku O nás, kde najdeme přehled činností ZO Jizerka, musíme konstatovat, že na některé činnosti se na webu zapomíná. Určitě by stálo za úvahu přidat na stránky informace o ekocentru, mladých ochráncích přírody (kolektivy MOP) a klidně nějaké další foto z přírodních rezervací, nad kterými drží organizace patronát.

Po technické stránce – zobrazení stránek v Internet Exploreru a Firefoxu je bezproblémové, menší odchylky vykazuje prohlížeč Opera, ale jedná se jen o mírně rozházené texty. Stejně jako u minulé návštěvy webových stránek, není od věci použít CSS styly, které výrazně zjednoduší autorovi stránek jejich údržbu.

Pár slovíček na závěr. Příjemný web se základní várkou pravidelně aktualizovaných informací. Popis dalších činností organizace je určitě na místě, skutečnost že je provozováno ekocentrum a kolektivy MOP by mělo být mohem více propagováno. Najdeme zde pěkné fotografie, bohužel bez základního popisu, ze kterého by si člověk udělal základní představu na co hledí. Mám-li oznámkovat pak váhám mezi 2 až 3.


Více se o projektu hodnocení webů článků ČSOP, dočtete zde.

««« Předchozí text: Kdo za to zodpovídá? Následující text: Dopis z tábora »»»

Honza Koukl | 18. 4. 2007 St 10.00 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1355x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Pěkné
AdamMichnik mejl web 2. 1. 2010 So 15.24

Máte hodně zajímavé stránky. Jen tak dál. Dobře se to čte a je to inteligentní – to se hned tak na internetu nevidí.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin