Web - 01/30. ZO ČSOP Trója

Web Prvním webem na které padlo oko našeho zpravodaje je web ZO ČSOP Trója. Po vstupu na stránky, nás uvítá přehledná úvodní obrazovka, nabízející volby na jednotlivé části stránek, kontakt na správce webu (to pokud si hned chcete stěžovat) a několik odkazů na volbu kódování češtiny – tyto odkazy vedou ale mimo vlastní stránky.

Z hlavní nabídky se dostanete na všechny důležité informace – o organizaci, o činnosti, publikace, kalendář akcí, odkazy na spřízněné organizace. Informační hodnota je vysoká, dočtete se vše co potřebujete abyste si udělali o ZO Trója obrázek „co je to vlastně zač“. Z každé sekce se dostanete zpět na hlavní rozcestník, nemusíte tedy tápat ve spleti odkazů a informací. Aktuálnost webu je na dobé úrovni, je vidět, že o stránky je pečováno. Organizace vydává občasník Vodomil, který je dostupný v PDF verzi. Příslušnost ke svazu je potvrzena odkazy do ČSOP i SMOP, loga chybí.

Grafické zpracování stránek je nenáročné na rychlost internetu. Pokud jen očkem mrkneme na HTML kód stránek, jsou ke spatření nadbytečné značky, které do stránek přidávají starší verze programů Frontpage. Zobrazení v prohlížečích je bezproblémové, kdo používá Operu musí pouze zapomenout na změny obrázků, které jsou použity pro odkazy na jednotlivé sekce, kdo používá Internet Explorer, může se pak na stránkách MOP, kochat animovanými přechody z jedné stránky na druhou.

ZO ČSOP Trója

MOP Pterodaktylus

Má vlastní web, který je na první pohled aktuální neboť nabízí informace o letním táboře hned z první ruky. Stránky Pterodaktylů jsou poměrně rozsáhlé.

  • sekce o nás – informace o kolektivu, vedoucích, jak se přihlásit, kde se nachází klubovna
  • kalendář akcí – velmi přehledně zpracovaný přehled akcí, doplněný ikonkami dle typu každé akce
  • kronika – ve stylu přehledu akcí je zpracována též kronika akcí již proběhlých a to od roku 2001 – u dřívějších let je u větší části akcí je uveden pouze termín, ale v letech blíže k současnosti, je z každé akce několik vět
  • část pro přihlášené – stránky obsahují propracovaný systém přihlašování uživatelů. Je vidět, že správce stránek není v oblasti webu žádný nováček, neboť mít na stránkách sekce pro přihlášené včetně servisu kolem toho, není pro začátečníky
  • dále najdete malé fotoalbum, základní seznam věcí na akce, stupně na které lze v oddíle dosáhnout

Zajímavostí je 3D mapa okolí letního tábora a popisy vodního trkače, který kolektiv používá na letním táboře. Z tohoto webu je vidět bohatá činnost oddílu a hlavně spousty hodin práce, věnované stránkám. Návrat na stránky základní organizace je poněkud komplikovaný, musíte zajít do sekce odkazů. Do budoucna by zajisté nebylo od věci vyhledávání, informací je opravdu řádná porce.

Malé shrnutí

Aktuální, graficky nenáročný web se spoustou přehledně umístěných informací, kde si každý návštěvník najde své a neztratí se. Pokud žádáte hodnocení jako ve škole, neváhám dát za 1.


Více se o projektu hodnocení webů článků ČSOP, dočtete zde.

««« Předchozí text: Naše nové sídlo... Následující text: ČSOP a větrníky »»»

Honza Koukl | 4. 4. 2007 St 10.00 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1199x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin