Naše nové sídlo...

obrazek Již několik let se ve Svazu trousí zprávy, že prý má být nalezeno, vybudováno, zřízeno,… „důstojné sídlo“ největší nevládní ochranářské organizace, kde by bylo všechno pěkně pod jednou střechou, někde v zeleni, nejlépe v centru Prahy,… a vše nejlépe placené z nějakého grantu (tedy tak, aby to Svaz nic nestálo). Ve světě je sice moderní decentralizace, přenášení aktivit co nejblíže k lidem, minimalizace ústředního byrokratického aparátu (a to zejména v občanských sdruženích),… přesto se však Svaz chce ubírat směrem opačným. Myslím si své, ale budiž…

V listopadu 2005 schvaluje ÚVR záměr zakoupit nemovitost v Praze 4 u „Michelského mlýna“ za 10 milionů korun za předpokladu získání finanční dotace na nákup + rekonstrukci a stavebního povolení. Tuto lokalitu jsem tehdy těsně po jednání navštívil, vyfotil aktuální stav a ten pro členy ÚVR zveřejnil na internetu. Pak situace zdánlivě utichla, vypracovával se projekt, psaly se granty, v září 2006 se Sněm jaksi jen mlhavě v tzv. strategii zmínil o nutnosti „stabilního sídla organizace“,…

A jaká je realita? Koncem března 2007 (tedy po cca 1,5 roce) jsem navštívil onu lokalitu a opět nafotil aktuální stav (viz ukázky pod příspěvkem). Nebudu vás napínat – nemovitost je ještě zchátralejší, odpadků a zápachu přibylo, dřeviny poporostly,… Vím, že nic nejde tak rychle, přesto však doporučuji, aby si každý pravdivě zodpověděl následující prosté otázky:

  1. Rozhodli členové Svazu o tak velké investici do budoucna?
  2. Má Svaz představu, jak bude financovat provoz v budoucnosti?
  3. Jsou členové Svazu dostatečně informováni o celkovém záměru?
  4. Znají členové Svazu aktuální stav (o adrese, aby se mohli sami přesvědčit, ani nemluvě)?

Sám vlastně nevím, co si mám o tom budoucím sídle myslet – skoro to vypadá, že je to snaha postavit pro zaměstnance útulné kanclíky. Jsme ještě občanské sdružení (tedy parta nadšenců) nebo již začínáme budovat profesionálního molocha?

obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

««« Předchozí text: Webové stránky článků svazu Následující text: Web - 01/30. ZO ČSOP Trója »»»

Michal Kulík | 3. 4. 2007 Út 18.00 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1403x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1]
Botanikus mejl 3. 4. 2007 Út 19.06

Ahoj. Myslím si, že by určitě stálo za to vytvořit stabilní a reprezentativní sídlo ČSOP. Na druhou stranu o plánu koupi této nemovitosti kancelář vůbec neinformuje (na sněmu sice padla jakási informace a něco vím o H. Eichlera, ale je toho minimum). Tyhle fotky mně, ale dostali. Autor nápadu koupi těchto zbytků by se měl vrátit nohama zpět na zem.

[2] Neinformovanost
Beruna mejl web 4. 4. 2007 St 21.47

Zdá se mně lepší řešení, že neinformovaný návštěvník se zhrozí nad fotografiemi než situace kdy se nad koupí této úžasné nemovitosti, zhrozí půlka lidí ve Svazu. Kdyby vedení svazu, řádně informovalo své členy o dění v něm, pak by nebyl prostor ke vzniku takovýchto zpravodajů.

Dostat od předsedy ÚKRK jedničku s hvězdičkou je pěkné ocenění. Vida, Depeše.CZ fungují jen měsíc a přesto už mají pochvaly z nejvyšších míst. Takže Michale Kulíku, děláš to dobře a jen tak dál. ;-)

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin