Jak jsme na tom s registracemi základek? - reakce Kanceláře ÚVR

obrazek Zeptali jsme se v Kanceláři ÚVR na to, proč není na webu aktualizován přehled o registraci článků ČSOP a téměř obratem jsme dostali tuto odpověď. V nezměněné podobě přinášíme, jak náš dotaz, tak odpověď Petra Stýbla.


Náš dotaz Kanceláři ÚVR

Hezky den,
jako redaktor Depesi CZ si vam dovoluji zaslat nasledujici clanecek. A zaroven moc prosim o napravu neaktulanosti stranky s prehledem registrace ZO/RS. Pripadne prosim o vyjadreni k duvodu nefunkcnosti databaze, to abychom mohli informovat nase ctenare – cleny CSOP z mnoha koutu nasi republiky.

S pozdravem
Michal Blaha
redaktor Depese.CZ


a odpověď Kanceláře ÚVR

Mily pane redaktore,

diky za upozorneni a vyzvu k naprave. Bohuzel je to tak, jak pisete. V teto dobe se tradicne tri ctvrtiny clanku CSOP probudi ze zimni letargie a zjisti, ze je tak, jako kazdy rok uradovani nemine, a ze potrebuji registrak z duvodu nejruznejsich ihned, nebo jeste lepe vcera. A protoze se snazime vyhovet vsem. Ac vime, ze je to nevychovne, ze, kdyz nekdo neco odklada na posledni chvili, mel by byt smiren s tim, ze ne vzdy bude druha strana skakat, jak piska. Nicmene, co kdyby ten dotycny kvuli tomu, ze nema registrak 1.4.a my skakame pomalu, prisel o grant, dotaci ci ucast v dulezitem rizeni. To si proste na triko nevezmeme. A z techto duvodu tu u nas v Kanclu jsou vsichni, co delaji registrace zaneprazdneni a opravdu nemaji cas kazdy den aktualizovat prehled o registracich na webu. A verte mi, bude to tak i v pristich letech. A nezmeni na tom asi nic ani pripadny tlak nadrizenych cinovniku ani tlak ze strany takovych redaktorum, jako jste vy :-) Ty stranky se budeme snazit aktualizovat co nejcasteji. Nicmene, mame dulezitejsi povinnosti. A myslim, ze pro dotcene nejiste je schudnejsi, kdyz si k nam zavolaji a my jim rekneme jak na tom s registraci jsou a proc. Vite, budete se mozna divit, ale vetsina tech nejistych zakladek, ktere se normalne ozyvaji, se vyznacuje tim, ze neoplyva internetem a nesleduje tak ani nas ani vas web. Navic, cim vic centralne se tvaricich webu CSOP, tim, jak jiste uznate, mene casu na jejich zdokonalovani potazmo cteni.

Ale, abych nekoncil tak pesimisticky, koncim vyzvou. Mate-li chvilku, prijdte nam pomoci nas web den co den aktualizovat! Zamestnava-li vas prilis tvorba vaseho webu, poptejte se u svych ctenaru z mnoha koutu nasi republiky. Treba by se nejaky dobrovolnik nasel? Cca do poloviny dubna bychom takovou pomoc fakt uvitali!

zdravi

Petr Styblo, Kancelar CSOP

PS. Vazeny pane redaktore, jen si dovoluji upozornit, ze mozna porusujete autorska prava tim, ze verejne vyzvy nasemu Kanclu ukoncujete vetou „Moc se za to přimlouvám“. Behem sveho pobytu ve zdejsim Kancliku vim, ze copyright na toto zakonceni ma jiz mnoho let jeden z vasich blizkych kolegu, ano a zrovna ten, ktery si na dodrzovani autorskeho zakona velmi potrpi. Proto si neodpoustim toto pratelske „bacha!“

««« Předchozí text: Jak jsme na tom s registracemi základek? Následující text: Ministři a kácení stromů podél silnic »»»

-MB- | 23. 3. 2007 Pá 08.42 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 885x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Jaká je skutečnost?
JS mejl 23. 3. 2007 Pá 11.40

Včera 22.3.2007 jsem o možnostech častější aktualizace webu s informacemi o postupu registrace článků ČSOP mluvila s pracovníkem Kanclíku pověřeným koordinací členské základny a prací s články ČSOP, který mi sdělil, že info na webu naposledy aktualizované 7.3.2007 jsou aktuální a od té doby přišla registrace pouze od „asi 3 ZO“. Takže vlastně klídek, žádná nestíhačka – nebo… Dnešní aktualizace má datum 23.3. – dobrý, ale stejně z údajů plyne, že od začátku března 2007 zaplatila členské příspěvky pouze jediná ZO a dokonce ani žádná ZO za prvních 20 březnových dní neposlala výkaz!

reaguj[2] Nevěrohodná reakce KÚVR
Michal mejl 23. 3. 2007 Pá 11.44

Nemohu si pomoci, ale Sdružení MOP ČSOP podalo podklady k registraci do KÚVR již 5.2.2007 a ještě dodnes nemá Registrační list i přes několik urgencí. Jednu nadaci jsme již „vypustili“, další termín uzávěrky se blíží a teď si tu čtu cosi… Tak jak tomu mám rozumět? Jsme v podobném postavení sami nebo je to normální?

reaguj[3] KÚVR
Beruna mejl web 25. 3. 2007 Ne 13.37

Vše jsem poslal 5.3.2007 a dodnes žádná reakce. Údaje na internetu ohledně naší základky 01/57, jsou staré minimálně 3 roky, protože přesně tuto dobu máme již jiný email a web. Takže Michale, nejste v tom sami.

reaguj[4] k registracím
-MB- mejl web 25. 3. 2007 Ne 21.49

Já vidím problém v tom, že neexistuje jasná směrnice pro registraci ZO ČSOP. Existuje pouze směrnice pro vznik ZO ČSOP, kde jsou jasně dané lhůty. Představoval bych si to tak, že by v ní bylo uvedeno, že

  • v den zapsání „výkazu“ do knihy přijaté pošty bude toto uvedeno na webu
  • v den identifikace platby členských příspěvků bude toto uvedeno na webu, identifikace přijatých plateb se provádí v únoru a březnu denně, jinak 3× za týden
  • Kanclík bude mít 7 pracovních dní na zpracování výkazu + vystavení a odeslání registráku (v případě dlouhodobější nepřítomnosti předsedy ať registráky podepisuje místopředseda)
  • kdo by chtěl registrák rychleji (nejpozději včera) by měl možnost si připlatit 100,– Kč, 200,– Kč. či 300,– Kč za nějakou zkrácenou dobu (= předběhnutí fronty)
  • za den registrace by byl považován pozdější z dat přijetí odvodů z čp a přijetí výkazu o činnosti

Kancelář nechť se v době registrací personálně posílí brigádníky (myslím, že odvody z členských příspěvků nejsou tak malé, aby toto bylo ekonomicky neúnosné) a zároveň ať umožní nějakou formu elektronické registrace – myslím, že pro spoustu lidí není problém vyplnit výkaz o činnosti a seznam členu na webu či ho vytvořit pomocí nějaké elektornické aplikace a data z něj nějak elektronicky odeslat (klidně ať je to excel, umožňující pouze určitý způsob formátování, ze kterého si oni pak naimportují vše potřebné) a následně vytisknout a poslat podepsané. Dovolil bych si tvrdit, že toto by využívala dobrá čtvrtina základek.

A pak už by se snad nemusel Petr Stýblo tvářit, že letos nejde něco, co loni šlo. Pravda vyměnil se zaměstnanec, může to být i tím.

My taky do kanceláře dodali výkaz a peníze před 23. březnem a na webu to není uvedeno.

reaguj[5]
Jura Tyl - Dědek mejl 26. 3. 2007 Po 13.29

odeslal jsem vše potřebné, tedy výkaz ( správně vyplněný a doporučeně poslaný ) i složenku za 58/16 již 28. února, ale registrace zatím nikde, takže v Kanceláři někdo pěkně kecá….! Dědek

reaguj[6] Blýská se na lepší časy
Beruna mejl web 28. 3. 2007 St 00.06

Dnes proběhla mírná aktualizace seznamu registrovaných základek na webu ČSOP a dokonce po letech došlo i ke změně odkazu na některé webové stránky. A pak že KÚVR nic nedělá ;-)

reaguj[7]
-MB- mejl web 28. 3. 2007 St 10.28

Já dnes věnoval 2 hodiny svého času Kanclíku a na web dal termíny, kdy jim dorazily výkazy od základek. Takže pokud v seznamu nejste, tak váš výkaz ještě včera v Kanceláři neležel.

Odpovědný pracovník KÚVR dnes slíbil, že se budou snažit nyní aktualizovat web denně, tak snad se jim to bude dařit. V současnosti (dnes dopoledne) se zpracovávají výkazy, které dorazily začátkem března.

reaguj[8] Stejně tomu nerozumím
Michal mejl 28. 3. 2007 St 10.42

[7] -MB- : Nemohu si pomoci – Sdružení MOP prokazatelně dodalo podklady k registraci již 5.2.2007 a na web stránkách KÚVR nic není. Mám to chápat, že zápis v knize doručené pošty KÚVR je chybný a že máme dodat nové podklady nebo to mám chápat jinak? A ještě poznámka: ve Sdružení MOP dnes zpracováváme podklady k registraci kolektivů MOP, které dorazily včera. Pravda, máme agendu asi třetinovou, ale stejně je téměř měsíční skluz Kanclíku udivující.

reaguj[9]
-MB- mejl web 28. 3. 2007 St 10.46

Nezpracovával jsem to podle knihy došlé pošty, ale podle papírové tabulky, ve které byly propiskou vypsány termíny přijetí výkazů. U Sdružení MOP byla kolonka prázdná. Na důvod jsem se neptal.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin