Registrace, registrace, …

Jistě to znáte – Na začátku roku vám dorazí obálka z Kanclíku s registrací a přílohou JUVů jsou pro změnu podklady pro registraci MOPíků. Následující běh událostí je celkem jasný: na členské schůzi stanovit výši členských příspěvků (zvýšit, snížit, budeme vybírat jako vloni, od dětí vybereme tolik a od dospělých jen odvody), potvrdit ve funkci starý výbor (kupodivu se na činovnická místa nikdo netlačí), vysvětlit novým dospělým členům (vedoucí oddílu, který k nám přišel v září, a jehož vedoucí nemá zkušenosti s celostátním spolkem, kde probíhá každoroční registrace), že ty členské příspěvky prostě musí zaplatit i ona (s tím, že jí pak v obdobné výši zaplatíme ze základkové pokladny nějakou knihu s náměty na činnost oddílu).

Pak už zbývá je sepsat pro mopíky lejstro „kolik, do kdy a proč vlastně se vybírá“, přičemž uzávěrku vybírání příspěvků stanovujeme, tak aby měl hospodář měsíc rezervu na zpracování toho všeho. Do toho žije oddíl svým životem, probíhají schůzky i nějaká ta výprava, děti postupně nosí příspěvky a od těch posledních se je povede vybrat 14 dnů po stanoveném termínu. Ještě, že tam byla ta rezerva. Hospodář základky (v našem případě zároveň i vedoucí jednoho z oddílů) musí uzavřít loňské hospodaření, připravit daňové přiznání a z účetnictví vytahat, kdy který oddíl pořádal jakou výpravu a kolik tam bylo dětí a taky kolik nás stála činnost toho kterého oddílu mopíků. Něco málo chce o hospodaření naší základky vědět i ÚVRka. A když se tohle všechno povede, tak už je vypsání těch pár registračních papírů jen drobnou třešničkou na dortu. Sice mi ta třešnička (se zahrnutím dokončování podkladů pro registraci) zabrala půl odpoledne a společně s další základkovou schůzí i kus večera, ale konečně to mám za sebou. Peníze pěkně poslané na účet ÚVR i SMOP, tedy odejdou až zítra (ještě, že existuje to elektronické bankovnictví) a všechny papíry pěkně připravené v obálkách. Zbývá už jen si udělat kopie a odevzdat to. A doufat, že se to povede Kanclíku zpracovat včas, neb několik našich členů chce na Velikonoce (tj. tuším kolem 5. dubna) jet do Moravského krasu a chtějí využívat slev v rámci programu Zelená karta. No doufejme, že ty známky na průkazky dostaneme včas. Jinak mě asi proklejí. A to bych ještě dopad docela dobře.

A co vy, taky je to u vás v této části roku tak živelné? A vůbec, už to máte pro letošek za sebou?

««« Předchozí text: Osmisměrka 8: Řeky České republiky Následující text: Co obnáší webová prezentace »»»

-MB- | 19. 3. 2007 Po 00.08 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 849x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin