Hra Nemocnice

Námět na noční hru pro starší a zdánlivě neunavitelné členy oddílů. Hra Nemocnice

Vznik hry

Tato hra vznikla na letním táboře 1998 pro účel převráceného dne. Tedy v 8 večer byla snídaně v půlnoci oběd a po skončení hry kolem 6 ranní, večerní nástup a spánek.

Základní informace o hře
Typ simulační test ochrany před nebezpečím
Fyzická zátěž střední
Psychická zátěž střední
Příprava 1 – 2 hodina – výroba a rozmístění nemocnic
Lidí na přípravu 6
Doba hraní 4 – 6 hodin
Lidí na hru 1 vědec, který poté sbírá jedy záchranářů
Počet hráčů pro 20 nemocnic, teroristé: 8 – 10, záchranáři: 15 –20 (záleží na úvaze)
Věk od 12 let
Prostředí území téměř libovolné rozlohy (nejlépe zalesněné) s vodní plochou
Denní doba noc
Roční doba léto pro otrlé i jinak
Materiál každý musí mít hodinky (nebo chodit ve skupinách a mít hodinky), popis okolí nemocnic, ke každé nemocnici 20 mikroténových sáčků + každý terorista několik k sobě, jedy pro teroristy, vlastní nemocnice, vědec, policista, lentilka či kus čokolády pro každého záchranáře
Cíl hry taktika, odvaha, tichý pohyb nočním lesem
Zdroj vlastní výroba – jedno odpoledne na táboře Keblov 98

Upozornění na začátek: Je třeba dbát na dodržování lidského jednání a boje v rámci nezranitelnosti. Více agresivní jedince je tedy dobré usměrnit. Dále doporučuji být domluveni na signálu, který okamžitě ukončí hru a všichni se sejdou na základně. Každý dospělý by měl mít u sebe baterku a píšťalku ať je v jakékoli roli.

Legenda

Nacházíte se ve městě na území kde existuje 20 nemocnic. Kdosi zjistil, že teroristé se chystají infikovat nemocnice. Je noc a teroristé vycházejí do ulic s jedem, aby vykonali svou práci. Jeden z teroristů jde mezi lidi a rozdává jim infikované prášky, aby vyšetřil teroristům čas. Je však chycen policií a musí vyzvědět, kde lze nalézt protilék.

Popis hry

Před výkladem pravidel je třeba zvolit teroristy, kteří se víceméně stávají tvůrcemi hry. Připraví si 20 nemocnic a jdou do terénu je rozmístit.Nemocnice je papír formátu A4 na kterém je nakreslen zdravotní kříž (znak nemocnice červeně), v levém horním rohu je číslo nemocnice a dole je tabulka o cca 5–10 řádcích a 2 sloupcích. První sloupec nese označení infikováno a druhý zachráněno.
Mezi ty jež jsou v roli záchranářů přijde jeden terorista a všem nabízí lentilku. Poté co jsou rozdány lentilky všem přichází policista a terorista raději mizí. Policista vysvětluje situaci:

"Každý kdo jste snědl onu lentilku jste nyní infikován a prozatím se nemůžete zůčastnit hry. Vy co nejste infikováni můžete po vysvětlení pravidel ihned vstoupit do hry. Vy co jste infikováni musíte vyhledat vědce, který je v místě XY a ten vám vynalezne protilék. Poté se vrátíte sem a můžete vstoupit do hry.

Jste záchranáři a máte před skupinou teroristů ochránit zdejší nemocnice, kterých je N. Každá nemocnice je značena papírem A4 a zde je popis jednotlivých umístění kde nemocnice leží. Přehled bude umístěn ve vaší základně, kde bude po příchodu infikovaných sedět vědec a budete mu nosit ukořistěné infekce.

Teroristé obcházejí nemocnice a do tabulky vepíší čas kdy nemocnici infikovali a pod ní položí kartičku s jedem (kartička cca 10–5 cm s nakreslenou lebkou). Když vy jako záchranář(i) objevíte infikovanou nemocnici mohou nastat 3 situace:

  • nemocnici jste objevili do 10 minut od infekce – pak napíšete čas objevení a kartičku si odnesete
  • nemocnici jste objevili po 10 minutách do 1 hodiny – musíte přinést tolik pytlíků vody kolik načatých desetiminutovek je od 10 minut (např. 42 minut po infekci tj. 32 minut po 10 minutovém intervalu tj. 4 pytlíky s vodou) – najednou však smí každý záchranář přinést pouze jeden. Po přinesení příslušného počtu pytlíků sebere kartičku a napíšete čas záchrany. POZOR! Do limitu 1 hodini musíte přinést odpovídající počet pytlíků s vodou, jinak nemocnici nezachráníte!
  • nemocnici jste objevili po 1 hodině po infekci – smůla, nemocnici již nelze zachránit a kartičku zde ponecháte

Jakmile sebere u nějaké nemocnice jed musíte jej odnést do základny k vědci. Jste-li dva můžete přinést dva jedy. V případě, že záchranáři chytí teroristu musí terorista odevzdat všechny jedy co má u sebe (to nevylučuje možnost, že si terorista při obavě před chycením jedy uschová a poté si je vyzvedne) a následují 3 možnosti:

  • můžete teroristu odvléci do základny k vědci a tím ho vyřadíte ze hry – terorista se samozřejmě může bránit
  • nebo se navzájem dohodnete, že vše je O.K. a jdete si každý po své práci
  • nebo můžete teroristu znemožnit tím, že jej přivážete ke stromu s tím, že ho může jiný terorista vysvobodit

!!! Jedy, které má terorista u sebe musí odevzdat vždy !!!

Je samozřejmě dovoleno používat baterky, ale teroristům bych to nedoporučoval. Na 20 nemocnic jsme použili celkem 30 jedů. Počet upravte dle situace. První část hry končí sebráním všech možných jedů. Tzn. 28 jedů máme u vědce tzn. že 2 nemocnice jsme nezachránili.

Druhá část

Na louce přistává vrtulník a teroristé si vyzvedávají 3 přesnídávkové lahvičky o obarvenou vodou – samozřejmě jed. Nyní chtějí otrávit vodu v místní přehradě (libovolná vodní plocha). Od místa přistání vrtulníku se všichni teroristé rozbíhají k vodě. Záchranáři je pronásledují od chvíle kdy zhasnou světla vrtulníku. Jakmile se záchranář dotkne teroristy musí mu lahvičku vydat má-li ji. Teroristé mají za úkol vhodit jed do vody a od té chvíle stopují 2 minuty. Podaří-li se záchranářům lahvičku do 2 minut vyndat vyhráli. Nepodaří-li se zvítězili teroristé. Platí to samozřejmě pro všechny 3 lahvičky. P.S. Tato část hry byla domyšlena během části první a je možné ji vypustit.

Informace pouze pro teroristy

Jedů může mít u sebe terorista kolik chce a je-li chycen musí je ovšem všechny odevzdat. Proto si teroristé zvolí v území jedno místo kam umístí na začátku hry všechny jedy a sem si pro ně v průběhu hry chodí.

Vlastní zkušenosti

Hra si neklade za cíl stoprocentní vítězství nějakého týmu. Jde o to jakou kdo zvolí taktiku, jak se kdo pohybuje nočním lesem. Teroristů bylo 10 a záchnářů 20 a přesto se teroristům podařilo infikovat pouze 1 nemocnici. Je třeba do budoucna přemýšlet o stížení podmínek pro záchranáře. Ve výsledku byla hra zajímavější pro teroristy, protože oni se musí tiše pohybovat nočním lesem beze světla, naopak záchranáři mohou bezproblémů používat světla a nahlas se bavit. To už záleží na hráčích.

««« Předchozí text: Velký zelený petfuk Následující text: Jak vytočit hlavase »»»

Honza Koukl | 5. 8. 2007 Ne 01.47 | Náměty pro vás | trvalý odkaz | tisk | 1709x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin