Bude revoluce?

Kdo z koho Krásné jarní dny, které zažíváme může z čista jasna narušit, např. pád letadla na louku na které zrovna odpočíváme, špatně umístěné hrábě na cestě po které právě jdeme a stejně tak bouřlivá situace, která nyní panuje v ČSOP. Počet nespokojených základních článků dosáhl takové výše, že téměř polovina písemně zažádala o konání mimořádného sněmu. ÚVR nezbylo na svém jednání nic jiného než svolat sněm na 6. května 2008.

Svoji situaci se ÚVR snažila ještě zachránit tím, že sněm se má konat v rakouském horském hotelu poblíž lákavých lyžařských středisek. Tato skutečnost však naráží na nebezpečí, že sněm nebude usnášení-schopný, neboť všichni budou na lyžích.

Ve snaze neprodělat na mimořádném sněmu „majlant“ požádala ÚVR, základní organizace, zda nemá v Rakousku někdo známé a zda by tudíž nešla při organizaci sněmu, nějaká ta korunka ušetřit.

Amálie Na tuto výzvu reagovala členka ZO ČSOP Kverulant, Amálie Vomáčková (poznáte jí dle šipky na fotce), že má v Rakousku pratetu. Tímto trumfem, získala naše ZO na svou stranu organizaci sněmu a myslím že se máte na co těšit.

Vraťme se ale k tristní situaci která panuje uvnitř ČSOP. Kde můžeme hledat počátky tohoto stavu?

  • na posledním sněmu nemohl po ránu úřadující předseda najít ručník
  • již několik let chybí na jednáních ÚVR kvalitní brazilská káva
  • předsedkyně komise pro práci s dětmi zapomněla připravit pohoštění
  • jisté procento členů má vlastní názor na kdejakou věc a do všeho musí kecat

Jak vidíte verzí existuje více, jaká je ta správná to zatím analyzujeme. Výsledky oznámíme co nejdříve. Současně s náročnými přípravami mimořádného sněmu se nám pořadilo kontaktovat současného předsedu ČSOP a položit mu pár otázek, vztahujících se k současné situaci.


Pane předsedo, co říkáte na svolání mimořádného sněmu?
Nevím proč mluvíte o sněmu letos, když nás čeká až v roce 2009. Trochu předbíháte dobu, nezdá se vám?

Zřejmě jste nepostřehl, že polovina základních organizací požádala písemně o konání mimořádného sněmu. Copak jste nebyl na posledním zasedání ÚVR?
To jsem opravdu nebyl, povinnosti ve sněmovně mne velmi vyčerpávají, ale kdybych věděl že zasedání ÚVR je opravdu poslední poslal bych alespoň věnec.

Těší nás, že máte stále tolik humoru, přesto jste nám stále neodpověděl na otázku. Zkusíme to tedy jinak. Co říkáte na současnou bouřlivou situaci ve svazu.
Já vám stále nerozumím o jaké situaci mluvíte. Z kanceláře ÚVR jsem neustále informován jak jsou všichni spokojeni a počet členů se neustále zvyšuje. Na jednání předsednictva jsem také nezaznamenal žádné problémy.

Není to tím, že počet členů předsednictva, kteří se aktivně účastní schůzí se limitně blíží nule?
Ale to jsou trochu silná slova, je pravda že někteří nemají tolik času ale to je život.

A jak vidíte svoje šance na mimořádném sněmu?
Vy si s tím sněmem nedáte pokoj, stále vám říkám, že bude až v roce 2009 a je tedy poněkud předčasné odhadovat své šance.

ptal se Alois Vokurka

Na závěr uvádíme jedinou větu kterou vyřkl majitel rakouského holetu, kde se bude konat mimořádný sněm.
Der Teufel soll es holen!

««« Předchozí text: Zelený web Následující text: Naše vizitky »»»

Honza Koukl | 1. 4. 2008 Út 02.00 | Ze života Svazu, Mýty a pověry | trvalý odkaz | tisk | 975x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin