Klub přátel

hlava Po úspěšně překonané vnitřní krizi se náš spolek odhodlal k rozhodnému kroku vpřed, který nás jistě nejen proslaví, ale i mnohanásobně zvýší již tak mohutné počty našich tajných i veřejných příznivců. Nezastíráme, že jsme se nechali výrazně inspirovat z vnějšku, i přesto se však na náročném dopracovávání skvělé myšlenky musely mnohokrát sejít nejlepší mozky našich řad. Stálo to však opravdu zato, na výsledek jsme plným právem hrdi a proto nezištně pro všechny zájemce uvádíme v dalším textu výsledek naší úmorné práce. Máte-li nadšení, následujte nás!

Popudem pro naši činnost byla směrnice zveřejněná na stránkách našeho nejmilejšího orgánu, kterou se zřizují Kluby přátel ČSOP při Ústřední výkonné radě. Protože víme, že právě odtud plyne silná inspirace pro naše konání (co bychom si bez ní počali), ihned po jejím přijetí nás napadlo, že to je právě to, co naší základní organizaci chybí – ano, jedině Klub přátel rázem zvýší naši prestiž, vzbudí závist ostatních společků a ukáže inspiraci ostatním následníkům. Jedině tak se zapíšeme do srdcí našich obdivovatelů a do žlučníků našich nepřátel.

Rozhodli jsme: Stanovy ani nám nebrání zřídit Klub přátel (viz §12, odst. 3 a zároveň §13, odst. 4g Stanov) a tak jsme po úmorné, ale plodné práci přijali skvělou směrnici, kterou považujeme za opravdový vrchol legislativní tvorby celého Svazu v celé jeho historii (a jako že někteří z nás toho hodně pamatují). Ano, víme: naše směrnice je stále ještě příliš rozsáhlá, na náš vzor stále ještě nemáme. Předpokládáme však, že po získání prvních cca 50.000 členů Klubu přátel ji mírně přepracujeme – podle dosud tajného plánu v Klubu nejspíše zavedeme pravidelné členské příspěvky a tím se rázem vyšvihneme do první dvacítky nejpočetnějších základek ve Svazu. A tím naše vážnost stoupne na jednu z nejvyšších příček.

Inu, s takovou směrnicí nás čeká skvělá budoucnost.

««« Předchozí text: Zájmové spolky musí zdanit pořádání plesů i peníze z reklam Následující text: Ach ty tiskárny... »»»

Michal Kulík | 12. 3. 2008 St 08.00 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1078x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
[1] členství
Pišta Hufnágl mejl 14. 3. 2008 Pá 20.24

Po projednání se všemi mými potomky i těmi dosud nenarozenými jsem se rozhodl požádat o členství v „Klubu kverulantů“. Jelikož je členství v klubu dědičné dovoluji si požádat aby i vstupní příspěvek se stal dědičným, minimálně aby byl pravidelně rozložen pro všechny mé dědice v přímé linii v mužském pokolení po předpokládanou dobu existence lidského pokolení.

Děkuji za kladné vyřízení mé žádosti.

Pišta Hufnágl v.r.

[2]
Michal mejl 14. 3. 2008 Pá 21.12

[1] Pišta Hufnágl: Ano, to je velmi zodpovědné, strategické a přímo dynastické rozhodnutí, jehož význam docení teprve potomci od 14. kolene. Ihned jsme počali svolávat naše osvědčené nejlepší mozky ke stanovení mírného, leč spravedlivého vstupního příspěvku, neboť je vidět, že poptávka po našem skvělém Klubu existuje…

Vážený kolego, brzo vás oslovíme s kulantní nabídkou.

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin