Celosvazová kampaň

ohnostroj Loňský Sněm uložil v oblasti EVVO vcelku jednoznačný úkol „Výrazněji prezentovat na veřejnosti existující aktivity EVVO pro dospělé mimo svaz (např. ekoporadeství, pořádání exkurzí apod.)“, následně tento námět ÚVR přidělila k řešení Komisi ekologické výchovy, která jej v červnu 2007 „vyřešila“ tak, že navrhla tento námět rozšířit na všechny komise. ÚVR tedy uložila všem komisím „…do konce září 07 projednat možnost uspořádání celosvazové kampaně ČSOP s cílem zviditelnit ČSOP a specifika jeho aktivit v očích veřejnosti…“. Některé komise pořešily (některé zase ne) a na listopadové ÚVR se dlouze dumalo, co s tím…

Nyní se neznalý čtenář jistě těší na detailní popis nějaké bombastické aktivity, kterou se Svaz v nejbližší době a bez ohledu na náklady nesmazatelně zviditelní nejméně ve středoevropském regionu. Bohužel zklamu, nic takového se nechystá, tedy žádná televizní reklama, živý řetěz napříč republikou, monumentální zelený pomník na Letné,… pouze na přelomu jara a léta bude… ale nechme se výsledkem překvapit.

Jakýkoliv větší spolek stojí a padá s dobrovolníky, tedy s lidmi, kteří mají spolkovou činnost jako své poněkud výstřední hobby (někdo chodí na brigády, jiný připravuje program pro děti, další třeba pořádá přednášky pro veřejnost,…) – právě o tom je zákon o sdružování občanů, na jehož základě občanská sdružení povětšinou vznikají.

A když se tak nad tím vším zamyslím, proč nevyužít k té plánované „celosvazové kampani“ nějaké obecnější téma, třeba „Mezinárodní den dobrovolníka“ stanovený na 5.12.? Tento den vyhlášený OSN již v roce 1985 je přeci obrovskou výzvou nejen pro nás, ale i pro celý neziskový sektor (pravda, primátor P.Bém vyhlásil Noc dobrovolníků na 17.5.2007, na pardubicku se zase slaví 8.3.,…).

Zvažme proto, zda vymýšlet (koordinovat, propagovat,…) nějakou další novou kampaň – nebylo by lepší využít mezinárodně přijímané datum ke zviditelnění našich aktivit v tuzemsku? A nestálo by zato spojit své úsilí s jinými neziskovkami?

««« Předchozí text: Jménem Svazu Následující text: Nové nápady? »»»

Michal Kulík | 23. 11. 2007 Pá 08.00 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1008x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin