Web ZO ČSOP Podorlicko

Web V posledních dnech před prázdninami zavítáme na web Podorlické základní organizace. První dojem ze stránek je velmi pozitivní jak z hlediska obsahového tak grafického. Příslušnost organizace ke svazu je demostrována umístěním svazového loga v pravém horním rohu stránek. Vlevo najdeme seznam odkazů na jednotlivé části stránek.

Odkaz s názvem Home nás přenese na hlavní stránku. Zavítáme-li do Novinek, čeká nás obsáhlý text. Po bližším prozkoumání zjišťujeme, že pod názvem novinky se vlastně skrývá přehled akcí a činnosti organizace za poslední půlrok. Na první pohled text bez fotek, na druhý pohled však již nacházíme pod obsahem každé akce či činnosti, odkazy na fotografie.

Pro návštěvníky, kteří rádi soutěží jsou v sekci Soutěže připraveny hned 3 a to:

  • fotografická soutěž Krajina mého srdce
  • soutěž ve výrobě ptačích budek
  • literární soutěž v próze a poezii

Jde o trochu jiné soutěže na které jsou zvyklí návštěvníci webových stránek, zde na rozdíl od pouhého kliknutí na formulář obsahující triviální otázku, je nutné něco dělat.

V části Akce nacházíme podrobný seznam akcí, které organizace pořádá a je toho pěkná porce. Pokračujeme dále k odkazu s názvem MOP. Po kliknutí zjišťujeme, že je odkaz rozbalovací a jsou nám nabídnuty informace o činností kolektivu MOP z let 2003 až 2005 a obecné informace o kolektivu MOP, Freoni. Nechybí ani odkaz na Sdružení MOP. Jen ta zprávička o činnosti za rok 2006 se nám někam vytratila.

Web ZO ČSOP Podorlicko

Ekoncetrum je další část webu, kde se dozvíme základní informace jako kudy se dostaneme do ekocentra, jeho historii a pár základních kontaktů kam se obrátit. Naučná stezka v sobě skrývá informace o stezce smyslového vnímání „ Údolím Skuhrovského potoka“. K dispozici je mapka s náčrtem stezky i její popis. Odkaz Studánky je mírně unaven a nikam nevede za to v sekci Výroční zprávy nacházíme 2 vlaštovky. Bohužel již poněkud starší a to z let 2003 a 2004. Další ročníky asi uletěly do teplých krajin. Pomalu ale jistě jsme dospěli na konec. Pod odkazem Sponzoři se skrývá seznam partnerů a sponyorů, kteří podporují organizaci.

Na konec se pokusíme opět o malé shrnutí. Na první pohled není webu co vytknout. Velmi přehledně zpracované stránky, vzhledem ke svým měnším rozměrům jsou bezproblémově čitelné i na starších monitorech. Bylo by dobré opravit pár mrtvých odkazů a aktualizovat celý obsah v některých částech se čas poněkud zastavil. Otevírání fotografií bych doporučil do nového okna v prohlížeči, většina návštěvníků zavře okno s fotkou a tím si zavře celé stránky. Známka mezi 1 a 2.


Více se o projektu hodnocení webů článků ČSOP, dočtete zde.

««« Předchozí text: Jak vychovávat dítě ... Následující text: Komise živé a mrtvé »»»

Honza Koukl | 26. 6. 2007 Út 21.41 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1333x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin