SMSka

Hra SMSka Pokud potřebujete unavit fyzicky zdatné dětičky s klidem použijte následující hru založenou na polopatickém napodobení moderních technologií. Účelem této hry je napsat SMS zprávu, přesně o 160 znacích a to vše správně česky, bez použití slangových výrazů, přezdívek a různých výmyslů. Hra je použitelná pro téměř libovolný počet šestičlenných družstev a hratelná je kdykoliv jak z hlediska denní doby tak ročního období. Je sice dobré, když je při hře vidět, ale přítomnost tmy, otevře nové a neprozkoumané možnosti ;-)

Něco málo pravidel

Hráče rozdělíme do družstev po 6. Každý tento tým, reprezentuje jednoho mobilního operátora – je možné použít názvy stávajících, mnohem zajímavější je však vymyšlení vlastních názvů, včetně log operátorů. Cílem hry je odeslat SMS zprávu o 160 znacích a získat co nejvíce bodů. Body jsou za napsané znaky (včetně mezer) a rychlost doručení zprávy. Jak bylo již uvedeno, text zprávy musí být dle pravidel češtiny, bez slangu a dalších výmyslů.

  1. část – rozdělení týmů a chvíle na vymýšlení názvů a log operátorů
  2. část – vlastní zápis zprávy SMS

Každé písmeno a diakritický znak má určitou bodovou hodnotu. Každý hráč má svojí skupinu písmen a může tedy zapisovat jen znaky ze své sady. Cca 20–30 m od místa kde je tým je pověšen display, na který postupně hráči běhají zapisovat znaky se své skupiny. Místo pro doručení zprávy je cca 200m od místa hry.

Na trati smí být vždy jen jeden hráč z družstva. Pokud píšeme písmeno s diakritikou, nejdříve musí běžet hráč, který má háček, po té ten co má písmeno. Ve chvíli kdy je zpráva dopsána hráč bere celý display a běží pro svůj tým a společně nesou zprávu do cíle. Od chvíle, kdy první tým doručí zprávu do cíle, se měří rozdíl časů ostatním týmům. Čas se poté odečte od bodů za SMS (3 vteřiny = 1 bod).

Posílání zpráv v dřívějších dobách

Bezdrátová komunikace v dobách dřívějších

Bodová hodnota písmen

Znak Body Znak Body Znak Body Znak Body Znak Body
A 2 K 2 U 4 . 4 1 3
B 4 L 4 V 2 , 4 2 3
C 6 M 4 W 10 - 4 3 3
D 4 N 2 X 10 _ 4 4 3
E 2 O 2 Y 2 ´ 4 5 3
F 8 P 2 Z 6 ˇ 4 6 3
G 8 Q 10 ! 4 7 3
H 6 R 4 ? 4 8 3
I 2 S 2 : 4 9 3
J 4 T 2 ° 6 0 3

Skupiny znaků pro jednotlivé hráče

Hráč 1 F . D 0 V O 1
Hráč 2 G , 7 E J P 2 °
Hráč 3 Q _ H A N 3 ´
Hráč 4 W Z M I T 4 ˇ ?
Hráč 5 X C R 8 K S 5 !
Hráč 6 - B U 9 L Y 6 :

To je tak v kostce vše o této hře. Pokud chcete hru ztížit, stačí prodloužit vzdálenost kde je umístěn display, ale nemyslete si, že 160 znaků je zrovna málo.

Hra pochází ze Zlatého fondu her III

««« Předchozí text: Web - Ekocentrum Říčany Následující text: Pořádáte tábory? »»»

Honza Koukl | 25. 5. 2007 Pá 06.30 | Náměty pro vás | trvalý odkaz | tisk | 1201x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin