Web - 57/01. ZO ČSOP Kosenka

Web V prvním květnovém týdnu zavítáme na Moravu a prohlédneme si web ZO Kosenka, která sídlí ve Valašských Kloboukách. Úvodní stránka nás vítá oranžovým vzorem a fotkou s ovečkami a slovem Vitajte (zřejmě místní verze slova Vítejte – předem se omlouvám pokud to tak není). Po vstupu na stránky nás uvítají „dřevěné špalky“, které vévodí rozcestníku celého webu.

Hlavička stránek obsahuje název organizace, znak organizace a poněkdu „zmršené“ logo ČSOP s odkazem. Z loga není skoro čitelný ani nápis Český svaz ochránců přírody, bylo by vhodné zapátrat na stránkách svazu a opatřit si logo v lepší kvalitě.

První na rozcestníku je oblast dotazů čtenářů webu, kde se dozvíte spustu informací z oblasti ochrany přírody a činnosti Českého svazu ochránců přírody. Dále následuje Úvod, který obsahuje pozvánky na aktuální akce, přehled akcí v aktuálním měsíci, seznam aktivit organizace (nemá se za co stydět – práce s dětmi a mládeží, spolupráce v sociální oblasti, ekoporadna, pozemkový spolek a další).
Třetí částí stránek v pořadí je pár slov o proběhlých akcích od roku 2003 do dnešních dnů. Pokračujeme sekcí napsali o nás kde najdete 4 nascanované články z novin, pojednávajících o činnosti organizace. Chcete-li kontaktovat ZO Kosenka, stačí zavítat do části nazvané kontakty, kde se dozvíte kompletní spojovací informace.

WEB ZO ČSOP Kosenka

Popojedeme dále kde na nás čeká sekce o činnosti organizace. Poměrně slušný seznam, je vidět, že činností je dost. U pozemkového spolku je doplněna celá řada podrobných informací o činnostech spolku, stačí se jen zanořit do odkazů. Občas se najdou u mrtvé linky (odkazy které nikam nevedou), ale to se stává i v lepších rodinách. Pokud se chcete státi členem organizace, najdete informace na webu také. Trochu neštastné je však hned první upozornění, že člen musí souhlasit s vnitřním řádem ČSOP, který je nedostupný a se stanovami ČSOP, na které vede odkaz na stránky svazu a ne přímo na stanovy. Možná se jedná o maličkost, ale stránky svazu jsou hůře přehledné a náhodný návštěvník bude dlouho hledat.

Dostáváme se k fotogalerii jež obsahuje několik foto z činnosti organizace a sekci Podpořte nás, která informuje o možnostech finančně přspět na chod organizace. Dle mého názoru by to chtělo více informací např. o sponzorství, darovací smlouvě či potvrzení o daru. Následuje skce věnovaná pozemkové spolku. Obsahuje spousty informací a činnosti spolku a o tom co to vůbec znamená pozemkový spolek. Pokračujeme ekocentrem, které skrývá seznam odkazů pojednávajících o činnosti ekocentra. Pro úplnost chybí základní popis ekoncetra ve stylu, co to je, koho zde potkáme apod. Nebylo by od věci odkazovat na pozemkový spolek a ekocentrum, přímo z úvodu stránek. Poslední částí stránek je elektronický formulář, skrze který můžeme zaslat dotaz do ekologické poradny + seznam nejčastěji kladených otázek.

Co říci na závěr. Jde o opečovávaný web, obsahující aktuální informace s poněkud ostřeji laděnými barvami. Návštěvník si pomocí stránek udělá zaručeně základní obrázek o organizaci a její činnosti. Web by si zasloužil tu a tam doplnit některé informace, uvést více fotografií z činnosti a zejména připojit fotografie přímo k popisu jednotlivých činností. Ač úvod stránek slibuje činnost s dětmi a mládeží, dále nenecházíme nikde ani slůvko a za tuto činnost bych se rozhodně nestyděl. Tradičně se na závěr pokusíme o známkové hodnocení, dnes 2–3.


Více se o projektu hodnocení webů článků ČSOP, dočtete zde.

««« Předchozí text: Balíček ke Dni Země jako zrcadlo Svazu Následující text: Metody na zlobivé děti »»»

Honza Koukl | 2. 5. 2007 St 10.00 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1196x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin