Web - 38/01. ZO ČSOP Hasina Louny

Web Dnes zavítáme do chmelařské oblasti na Lounsko. Web ZO ČSOP Hasina Louny nás uvítá přehledně rozdělenou obrazovkou na 3 části – nadpis, seznam odkazů a část pro vlastní zobrazení informací. Barevné vyvedení stránek je velmi příjemné na čtení, tmavě zelená s bílou, která obsahuje slabý vzor, se dobře doplňují. Z počátku vám vzor přijde jako špína na monitoru, ale není tomu tak.

V sekci Organizace, Činnost a Ochrana biodiverzity se dozvíme kompletní informace o ZO a o její ochranářské činnosti – ta je doplněna bohatou fotodokumentací. U stránky o organizaci si dovolím malou poznámečku a tou je možnost stažení registračního listu. To není nic špatného, jen bych volil verzi, kde vymažu osobní data jednotlivých činovníků. Žijeme v době, kdy není vhodné zapomínat na to, že ne všechna data jsou veřejná.

Při listování seznamem odkazů narazíte na název PS Hasina, což znamená pozemkový spolek. Nestyděl bych se za tuto skutečnost, že organizace je zřizovatelem pozemkového spolku, a hrdě bych tuto informaci dal na hlavní stránku formou odkazu. Na hlavní stránce je sice tato informace, ale nevede z ní přímý odkaz.

ZO Hasina Louny

Velmi pěkně je zpracována část naučná stezka, kde se z textů a fotografií dozvíte vše, jako kdybyste naučnou stezku právě prošli. Seznam publikací dokresluje bohatou činnost organizace v oblasti ochrany přírody. Oblast publikací je následně dokreslena pod odkazem Napsali jsme obsahující seznam publikovaných článků v tisku a Napsali o nás, kde je prozměnu opět seznam článků pojednávajích o ZO Hasina Louny. Jediná škoda je, že články nejsou k dispozici ke stažení.

V sekcii Fotogalerie a Videogalerie se nachází prázdno jako ve vesmíru. Lepší než místa bez obsahu, bych viděl méně odkazů v menu. Oko mé zaplesalo pohledem na odkaz Příroda Lounska. Těšil jsem se, jak se poučím, co je ve zdejších krajích krásného, bohužel prozatím není tato sekce také zpracována. Pokud jste zarytí stahovači dat, potěší vás sekce Ke stažení, kde si můžete přečíst něco návodů na likvidaci „nehodných“ kytiček a popř. se přihlásit do organizace.

Zobrazení v prohlížečích je bezproblémové, použitou technologii rámů, podporují v dnešní době všechny. Nebylo by od věci použít CSS styly, výrazně to zpřehledňuje HTML kód a usnadňuje tvůrci stránek jeho editaci.

Stručné shrnutí na závěr. Stránky jsou přehledné, jednoduše se v nich pohybuje, informace jsou aktuální a je znát, že se na webu pracuje. K vidění, je celá řada fotografií z činnosti organizace. Trochu je třeba zapracovat na větším počtu „mrtvých“ odkazů, které vždy odrazují potenciální návštěvníky. Pokud se omezíme školním známkováním, pak dávám za 2.


Více se o projektu hodnocení webů článků ČSOP, dočtete zde.

««« Předchozí text: Weby RC - Jihočeši hlásí pokrok Následující text: ČSOP v okrese Strakonice před 20 lety »»»

Honza Koukl | 11. 4. 2007 St 10.00 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1159x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Koukám jak puk
Konop 13. 4. 2007 Pá 14.08

Koukám co ty všechno nenapíšeš :)

reaguj[2] Poznámka k hodnocení
J.Bělohoubek mejl web 19. 4. 2007 Čt 21.12

Díky za hodnocení, dvojku jsem měl skoro ze všeho už na základní škole, takže jsem spokojen :-). Jenom bych chtěl dodat, že stránky vznikají skoro na koleně ve vlastním volném čase, takže tempo naplňování daty je velmi pomalé. Obsahově proto nejsou připraveny k hodnocení (viz. chybějící informace v některých záložkách-sekcích). Co se týče vystavení registračního listu v originální podobě, tak s tím máme dobrou zkušenost. Nemusíme úřadům neustále předkládat náš registrační list (výběrová řízení, žádost o grant ap.), sami si ho stáhnou.

reaguj[3] Web
Beruna mejl web 19. 4. 2007 Čt 22.34

Nám jde právě o to hodnotit stránky tak jak jsou, ostatně tak to vidí i každý návštěvník. Většina stránek malých organizací vzniká na koleně, jen si to někdo neumí představit, proto se hlavně zaměřujeme na stránky, které nevytvářejí profesionální firmy, ale nadšenci. Takže držíme palce. ;-)

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.



Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin