ZO ČSOP Kverulant založena

Proti všem

Nedejte se

České republika – Nelíbí se nám zvláštní poměry v ČSOP, který je ze strany ÚVR prezentován jako úspěšně se rozvíjející spolek bez jakýchkoliv problémů. Nelíbí se nám stále se zvětšující centralizace. Nelíbí se nám vzhlížení se v západních vzorech, které v naší zemi nemusí a některé ani nikdy nebudou fungovat. Nelíbí se nám, že v ČSOP nejsou respektovány menšinové názory. Nejsou nám lhostejné odchody schopných a kvalitních lidí mimo Svaz.

To, že se nám něco nelíbí, neváháme říct ani na jednáních různých úrovní včetně jednání Ústřední výkonné rady ČSOP, ale obvykle jsme přehlasováni mlčícím davem, který není schopen k záležitosti nic říct. Nelíbí se nám mnohé další a mrzí nás, že ostatní členové ČSOP nemají žádnou šanci se tyto věci dozvědět. Dlouho jsme přemýšleli co s tím.

Nápad psát o tomto do Depeší jsme zavrhli poměrně záhy neb tyto jsou pod přímou kontrolou předsednictva ÚVR. Psaní do Krásy našeho domova jsme vyloučili pro změnu z důvodu jejich nízké periodicity.

Chápeme vedení svazu a jeho Kancelář ve své snaze neinformovat základky a členy, která může být způsobena i tím, že tito jednoduše lidsky nestíhají a při časové tísni dostává řešení projektů přednost před psaním článků, ve kterých by členové byli informováni o aktivitách ústředí. Přílišná informovanost členů by navíc nesla i riziko, že tito pak budou chtít do mnohého „kecat“.

Toto a mnohé další nám není lhostejné, a proto zakládáme ZO ČSOP Kverulant – fiktivní ZO ČSOP s celostátní působností a její (na vedení svazu) nezávislý internetový zpravodaj informující o dění v ČSOP. Jsme si totiž vědomi, že spolek, ve kterém nejsou menšinové názory respektovány a jsou proto i s jejich nositeli zašlapávány do země, nemůže být dlouhodobě úspěšný.

Věříme, že ani vám není další osud ČSOP lhostejný a budete alespoň sledovat náš zpravodaj na internetové adrese www.depese.cz.

Za naši ZO ČSOP se na čtenou těší Alfons Novák, Alois Vokurka, Amálie Vomáčková a my ostatní.

P.S.: Držte nám palce, ať nezašlapou i nás.

««« Předchozí text: Výzva 2007 Následující text: Starostové nechtějí Brdy otevřít »»»

-MB- | 4. 3. 2007 Ne 00.28 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 1258x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář
reaguj[1] Chci víc informací
Lachim Ahálb mejl 6. 3. 2007 Út 09.09

Kde se mohu dozvědět více o činnosti ZO ČSOP Kverulant?

reaguj[2] Žádej na oficiálních místech
Beruna mejl web 6. 3. 2007 Út 11.41

[1] Lachim Ahálb : Pokud je to řádně registrovaný článek svazu, zkusil bych žádat více informací v Kanceláři ÚVR.

reaguj[3] Nevím, nevím,
Lachim Ahálb 6. 3. 2007 Út 14.50

ale v článku se píše, že je to fiktivní ZO ČSOP, asi o nich nebudou nic vědet. Snad leda že by KÚVR měla i registr fiktivních článků Svazu. 8-O

Přidej komentář!

  Gravatar povolen.Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky.
Jsem robot?

Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin