O problémech nemluvit, ale řešit!

ekolide zdroj: Ekolidé

Obrátili se na mne studenti jedné střední školy s žádostí o zveřejnění následujícího článečku. Inu, proč ne? Osobně si cením jejich nebojácnosti „vydat se vlastní cestou“ (tedy založit si občanské sdružení a nelísat se do nějakého etablovaného spolku) i vytrvalosti v publikační činnosti. Držím jim proto palce a věřím, že jim elán, nápady i chuť hledat řešení problémů vydrží co nejdéle.

Mezi nejsložitější témata patří životní prostředí, proto by základem tohoto oboru mělo být všestranné posuzování a především komunikace mezi zainteresovanými subjekty tak, aby veřejnost byla objektivně informována. A právě to je jeden ze základních pilířů občanského sdružení EKOLIDÉ, které v roce 2008 založili tři studenti Střední školy zemědělské a potravinářské v Klatovech s cílem seznamovat širší veřejnost s minimálně ovlivněným pohledem na věc. Věcí se rozumí ekologie jako taková, pohled na půdu jako nejdůležitější přírodní zdroj, pohled na faunu a flóru jako na bohatství, které bylo člověku dáno a pohled na vodu jako na kapku života, kterou je potřeba udržovat čistou stejně jako všechny výše zmiňované složky.

Podstatu sdružení není jen poukazovat na určité problémy, ale pomáhat je také řešit prostřednictvím široké veřejnosti, a to především její aktivní spoluprácí. Snahou je zapojit do projektu základní a střední školy, ale samozřejmě i jiné vzdělávací subjekty, ne kritika všeho neekologického či bezvýsledné protestní akce. Probíhají pokusy o aktivní nalézání řešení, o vlastní nalézání odpovědí na složité otázky. Vlastní hodnocení alternativních zdrojů, protože ne všechny jsou pro přírodu ideální. Představení alternativní medicíny, která umí mnohdy nahradit chemickou.

Aktuálně je uspořádána sbírka na pomoc Africe formou finanční injekce na vybudování vodních vrtů, které napomáhají především k rozvoji zemědělství, a tudíž zmenšují nutnost humanitárních podpor, kterými je Afrika zahlcena, a které jsou tak často zneužívány k jiným účelům.

Na internetových stránkách jsou veškeré články a novinky o občanském sdružení, ovšem Ekolidé se neprezentují pouze www stránkami, ale pravidelně se snaží organizovat přednášky, kde se příchozí, především díky diskuzi, dozví ucelené informace o daném tématu.

Další nepostradatelnou součástí je zapojení potenciálních sponzorů. Za poskytnutí finančního nebo věcného daru nabízí občanské sdružení reklamní propagaci na svých internetových stránkách, které studenti provozují přes rok a jejich celková návštěvnost přesahuje 30.000 návštěvníků, ale také propagaci na námi konaných akcích či propagačních materiálech.

Chcete se o nás dozvědět více, máte zájem pomoci? Více informací naleznete zde.

««« Předchozí text: Čtyřkolkáři ničí přírodu Následující text: Propagace letních táborů »»»

Michal Kulík | 9. 2. 2009 Po 08.00 | Pohled přes plot | trvalý odkaz | tisk | 1154x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin