Vizitka Svazu...

obrazek Tak jsme si na Sněmu zvolili naše nejvyšší vedení očekávaje, že se s plnou vervou (jsa ještě neopotřebované) pustí do práce. Nechci na tomto místě bilancovat jejich více než roční usilovnou práci (to si s chutí nechám na jindy), jen se drobně zastavím u takové maličkosti, jako je veřejné prezentování našeho společného programu s Pavučinou (pro neznalé: je to velmi zajímavý otevřený dotační titul pro Ekocentra nejen ČSOP, ale i ze Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina, který od roku 1999 ze zdrojů MŽP významně podporuje vybrané oblasti problematiky EVVO).

Přínos programu je nepopiratelný, jeho popularita je mezi realizátory značná a tak jsem si coby zástupce každoročního účastníka pochvaloval, že se ČSOP konečně začíná více objevovat mezi oficiálními protagonisty (uvádění na internetové presentaci, vyhlašovatelé,… ale i třeba administrace 2 modulů v Kanceláři ÚVR). O to více mne však zarazil následující drhlík: 1.6. jsme podepsali smlouvu o realizaci letošní části, vše pečlivě dodali na sdělenou kontaktní adresu (= sídlo Pavučiny) a čekali. Až 2.10. k nám doputovala ze strany „společného programu“ potvrzená smlouva (to by se tedy stávat nemělo, ale budiž, třeba byly dovolené), kde se však místo podpisů našich dvou řádně zvolených vrcholných představitelů Svazu skvěly podpisy „v zastoupení“ patrně pánů Stýbla a Janečka (oba zaměstnanci ÚVR). obrazek Nemíním zpochybňovat platnost uvedené smlouvy, jen mne zaráží jiná věc: to jsou tedy ti představitelé Svazu? Pracovníkům KÚVR nic nevyčítám (patrně již nemohli vydýchat to 4 měsíční čekání na podpisy lidí, kteří v uvedeném období jistě v Praze několikrát byli), ale dráždí mne toto:

  • proč se někdo nechá zvolit, když není schopen řádně vykonávat svoji funkci (byť i jenom tím, že podepisuje důležité dokumenty)?
  • předpokládaje, že podobné smlouvy obdržely i subjekty mimo ČSOP, co si tak asi o našich představitelích mohou myslet?
  • a co si tedy asi tak „cizí“ mohou myslet o poměrech („několik měsíců tam nebyli schopni podepsat smlouvu, až to někdo musel podepsal za ně…“), které snad panují v celém Svazu?

Smutné je, že v Řídícím výboru „společného programu“ je za ČSOP ještě jedna osoba (zvolený činovník), která zjevně nebyla poctěna důvěrou.

Nevím jak vám, ale podepisování důležitých dokumentů (smluv, Registračních listů,…) žádným oficiálním orgánem Svazu nepověřenými osobami (neřkuli zaměstnanci) mi připadá jako neférové vůči vlastním členům.

Nebo je to snad v dnešní době již normální, že se do voleb nastrčí „někdo mediálně přitažlivý“ a po jeho zvolení se potichu veškerými kompetencemi pověří úplně někdo jiný? Bude časem běžně podepisovat každoroční registraci ZO u ÚVR v zastoupení třeba sousedka předsedy základky? Tak nevím, tento model se mi vůbec nelíbí…

««« Předchozí text: Ekologická olympiáda Následující text: Systém environmentální asistence »»»

Michal Kulík | 11. 10. 2007 Čt 08.00 | Ze života Svazu | trvalý odkaz | tisk | 973x

Komentáře k textu

Rss komentářů tohoto textu - Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.
Tento WEB tvoří skupinka autorů. Web využívá systému RS2. Spuštěno 2.3.2007 pod ISSN 1802-4459. Kam jinam?   Admin